Dla kandydatów

lipca

Wyrównaj poziom – kurs dla studentów I roku

Wraz z początkiem rekrutacji na studia Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła akcję „Wyrównaj poziom”, skierowaną do nowych studentów uczelni. Zanim zaczną studiować – uzupełnią braki, poznają kolegów z roku, nauczą się efektywnego zdobywania wiedzy. Zapisy na bezpłatne kursy doszkalające studentów pierwszego roku w trakcie składania dokumentów na studia w SGGW.

Matura zdana. Indeks w kieszeni. Pełen sukces. Jednak nie wolno zapominać, że na świeżo upieczonych studentów czeka kolejne trudne zadanie – zaliczenie pierwszego roku studiów. Duże problemy mogą pojawić się, gdy z któregoś przedmiotu (matematyka, biologia, fizyka, chemia) występują poważne braki na poziomie szkoły średniej. Jednak nic straconego. Zaległości można nadrobić jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. W SGGW organizowane są specjalne kursy, które pozwalają wyrównać poziom z wybranych przedmiotów.

Najtrudniejszy pierwszy rok

Coraz częściej zdarza się, że studenci rezygnują ze studiów w trakcie pierwszego roku. Taką decyzję często podejmuje sam student, jednak czasem musi podjąć ją dziekan. Najczęstszą przyczyną szybkiego zakończenia studiów są problemy z zaliczeniem niektórych przedmiotów. Na pierwszym roku studiów trzeba zwykle zaliczyć kilka przedmiotów uznawanych za trudne, jak matematyka, biologia, fizyka czy chemia. Maturzyści, którzy świetnie zdali maturę np. z matematyki nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć duże zaległości np. z fizyki. Wynika to z różnych przyczyn, między innymi z zaległości z wcześniejszych etapów kształcenia, czy też wyboru „łatwiejszych” przedmiotów maturalnych. Tymczasem wiedza z tych przedmiotów jest na pierwszym roku studiów na wielu kierunkach niezbędna do zrozumienia wykładów nie tylko z matematyki, biologii, fizyki i chemii, lecz także innych przedmiotów w kolejnych latach studiów.

Wyrównaj poziom

SGGW organizuje dla świeżo upieczonych studentów kurs pod hasłem "Wyrównaj poziom", który ma na celu pomóc w nadrobieniu ewentualnych zaległości ze szkoły średniej i w ten sposób ułatwić zaliczenie pierwszego roku. W ramach tej akcji studenci pierwszego roku otrzymają bezpłatne wsparcie pozwalające bez problemów wystartować na studiach.

Co i kiedy oferujemy?

• termin kursu: 2-13 września 2019
  • zajęcia od poniedziałku do piątku – weekendy wolne
  • 30 godzin intensywnych zajęć (10 x 3 h)
  • chemia, biologia, fizyka, matematyka – do wyboru 1 lub 2 przedmioty
  • szkolenia „jak się uczyć, jak studiować?”
  • liczba miejsc ograniczona: 240 osób z każdego przedmiotu
  • zajęcia w godzinach:
    8-11: matematyka i biologia (tych dwóch przedmiotów nie można na kursie połączyć)
    11-14: fizyka
    14-17: chemia

Zapraszamy! Zapisz się! Nie daj się wyrzucić z pierwszego roku!

Więcej informacji: wyrownajpoziom.sggw.pl