Dla kandydatów

maja

Sklep jako pułapka

Odpowiednie oświetlenie, nastrojowa muzyka, luksusowy zapach, dobrze zaplanowany układ produktów na półkach, nawet rozmiar sklepowego wózka ma znaczenie – handlowcy robią wszystko, by klient kupił jak najwięcej. Sztuczek, którymi jesteśmy mamieni w sklepach, jest naprawdę dużo. Część z nich doskonale znamy i radzimy sobie z nimi, ale czy ze wszystkimi? Sprzedawcy wpadają na coraz to nowe pomysły zwiększania obrotów. Ale czy każdy sposób zachęcania do zakupu jest manipulacją? Zdobycie wiedzy na temat technik sprzedaży może sprawić, że sklep nie będzie dla nas pułapką, a ciekawą grą, której zasady znane są i kupującemu, i sprzedającemu.

Gdzie można poznać tajemnice handlowców? Na przykład na stoisku Koła Naukowego Socjologów działającego podczas Dni SGGW. „Sklep jako pułapka – komunikacja i manipulacja” – pod takim hasłem prowadzone będą warsztaty i prezentacje dla konsumentów, czyli nas wszystkich.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się w dniach 19-20 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Jego patronem będzie Wydział Nauk Społecznych. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl.