Dla kandydatów

maja

Najnowsze zdobycze techniki na Dniach SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego to nie tylko nauki przyrodnicze, lecz także techniczne. Podczas Dni SGGW, które odbędą się już 19 i 20 maja 2017 roku, będzie można na własne oczy zobaczyć, jak technologie wykorzystywane są w nauce i przemyśle.

Nowoczesne technologie na coraz szerszą skalę wykorzystuje się w rolnictwie. Wydział Inżynierii Produkcji zaprezentuje na Dniach SGGW interaktywną makietę zrobotyzowanej obory. Chętni będą mogli prześledzić sterowany za pomocą programowalnych sterowników logicznych (PLC) wózek, który reagować będzie na pojawiające się na jego drodze przeszkody – ludzi i zwierzęta. WIP zaprasza także na drugi technologiczno-rolniczy pokaz, którego główną atrakcją będzie kombajn zbożowy. Każdy sceptyk przekonany o tym, że rolnictwo to nudna dziedzina, po takich prezentacjach na pewno zmieni zdanie.

Na stoisku Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki prezentowane będą roboty zbudowane przez studentów oraz multicoptery. Z kolei Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska udowodni, że drony to nie tylko zabawki, lecz także urządzenia przydatne w monitoringu środowiska. Będzie można dowiedzieć się, jak odczytać ze zdjęć satelitarnych informacje niewidoczne gołym okiem i jak wykorzystać je potem w praktyce. Przedstawione zostaną też możliwości zastosowania kamery termowizyjnej w budownictwie i inżynierii środowiska np. do sprawdzania sprawności wentylacji czy do pomiaru stopnia nagrzewania się dachu.

Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku odbędzie się ono w dniach 19-20 maja w godzinach 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Jego patronem będzie Wydział Nauk Społecznych. Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: www.sggw.pl.