maja

8. konferencja CASEE odbyła się w SGGW

W dniach 14-16 maja 2017 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt: 8th CASEE Conference "Sustainable development in Europe – cooperation between science and practice - What’s the position of Central and South Eastern Europe?" zorganizowana przez Biuro Współpracy Międzynarodowej SGGW we współpracy z uczelniami z Europy Środkowo-Wschodniej zrzeszonych w sieci współpracy CASEE (The ICA Regional Network for Central and South Eastern Europe).

Celem konferencji była wymiana doświadczeń na temat badań prowadzonych przez młodych naukowców. Prezentowane w czasie konferencji zagadnienia obejmowały m.in. perspektywy rozwoju obszarów wiejskich, zrównoważone systemy i jakość żywności, bezpieczeństwo środowiska i zmiany klimatu oraz energię odnawialną - jej możliwości i ograniczenia.

W konferencji uczestniczyło 130 osób z 11 państw (Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Estonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Węgry i USA). 68 prezentacji przedstawionych przez młodych naukowców stało się tematem do ożywionej dyskusji.  Otwarcia konferencji dokonał Rektor University of Natural Resources and Life Sciences Wiedeń, CASEE President, prof. dr Martin Gerzabek oraz Rektor SGGW, prof. dr hab. Wiesław Bielawski.

Wśród uczestników konferencji byli m.in rektorzy, prorektorzy oraz dziekani uczelni CASEE:

Rektor Czech University of Life Sciences, Praga, prof dr Jiri Balik;

Prorektor Czech University of Life Sciences, Praga, prof. dr Michal Lostak;

Prorektor Banats University Agricultural Sciences and Veterinary Medicine King Michael I of Romania, Timisoara, prof. dr Florian Borlea;

Prorektor University of Natural Resources and Life Sciences, Wiedeń, prof. dr Barbara Hinterstoisser;

Dziekan Wydziału Rolnictwa, University of Zagreb, prof. dr Zora Grgić;

Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej, Wydział Rolnictwa, University of Zagreb, prof. dr Renata Bazok.

Już dzisiaj zapraszamy młodych naukowców na przyszłoroczną konferencję CASEE, która odbędzie się w Bukareszcie. Strona internetowa sieci CASEE: http://casee.boku.ac.at/