lutego

Agrobiznes 4.0 - debata z udziałem przedstawicieli branży

20 marca 2019 r. w Hotelu Bristol w Warszawie będzie miała miejsce ekspercka debata o planach rozwoju sektora rolnictwa w Polsce oraz o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Spotkanie odbędzie się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na sektor rolniczy, dlatego też przedsiębiorcy zaczynają coraz prężniej ze sobą konkurować w wyścigu po innowacje. Celem spotkania będzie wypracowanie odpowiedzi na pytania związane z perspektywami rozwoju branży: jak pokonać bariery prawne, by przemysł rolniczy miał możliwość stabilnego rozwijania innowacyjnych produktów i usług, oraz jak zapewnić rolnictwu wsparcie finansowe i technologiczne. Dyskusję zdominują zagadnienia związane z wykorzystaniem IT w sektorze rolniczym oraz wdrażaniem sposobów na zwiększenie produkcji i wydajność pracy. Eksperci pochylą się również nad metodami wsparcia finansowanego producentów z branży oraz porozmawiają o szansach i wyzwaniach dla rolników.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa i rozwoju wsi; prof. Wiesław Bielawski – rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; Jacek Kostrzewa – prezes zarządu, Skotan; Marek Łuczak – Head of Central Europe, Syngenta Polska; prof. Sławomir Podlaski – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Piotr Maciak – prezes zarządu, dyrektor sprzedaży, Europa Centralna, Nordkalk.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wcześniej należy zgłosić swoją chęć uczestnictwa pod adresem potwierdzenia@executive-club.com.pl

Organizator: Executive Club

Patroni Honorowi: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Agrofizyczne, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, Polskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej

Partnerzy: Alvanta, Nordkalk, Skotan SA, Syngenta