• Komisja Europejska przyznała SGGW logo „HR Excellence in Research”
  ogólne

  Komisja Europejska przyznała SGGW logo „HR Excellence in Research”

  To prestiżowe wyróżnienie jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w UE. Logo otrzymują europejskie instytucje, które przy rekrutacji pracowników naukowych stosują zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

 • SGGW wśród najlepszych uniwersytetów przyrodniczych świata
  ogólne

  SGGW wśród najlepszych uniwersytetów przyrodniczych świata

  Kolejny sukces SGGW w międzynarodowym rankingu szkół wyższych. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się na 34. miejscu wśród najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo, w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com. SGGW w ciągu ostatniego roku awansowała o kilkadziesiąt miejsc. W klasyfikacji ogólnej tego rankingu SGGW zajmuje 12. miejsce wśród polskich uczelni.

 • SGGW uroczyście rozpoczęła Rok Akademicki 2017/18
  ogólne

  SGGW uroczyście rozpoczęła Rok Akademicki 2017/18

  Pięć i pół tysiąca studentów pierwszego roku rozpoczęło naukę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Podczas inauguracji roku akademickiego nowo przyjęci studenci złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności akademickiej SGGW.

 • Rektor Wiesław Bielawski wiceprzewodniczącym KRASP
  Dla mediów

  Rektor Wiesław Bielawski wiceprzewodniczącym KRASP

  Rektor-elekt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2016-2020. Nowym przewodniczącym KRASP został prof. dr hab. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej. Drugim wiceprzewodniczącym został prof. dr hab. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 • W SGGW powstało Centrum Badań Biomedycznych
  Dla mediów

  W SGGW powstało Centrum Badań Biomedycznych

  W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwarto Centrum Badań Biomedycznych. Na uruchomienie centrum przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej uczelnia otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 mln zł, w ramach RPO WM 2007-2013. W nowoczesnych laboratoriach prowadzone będą innowacyjne badania z pogranicza weterynarii i medycyny.

 • SGGW wśród najlepszych uczelni świata
  ogólne

  SGGW wśród najlepszych uczelni świata

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

 • Zwiedzaj SGGW
  ogólne

  Zwiedzaj SGGW

  Zapraszamy do odwiedzenia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Co się dzieje na SGGW

sortowanie / szukanie wiadomości:
wybierz

Dla kogo

Kategorie

Zakres dat

sortuj
w dziale:
13
grudnia

Naukowa wiedza na święta

Naukowa wiedza na święta

Co się kryje w główce maku i dlaczego nasiona tej rośliny dobrze jeść w połączeniu z rybami? Jak konserwowane są owoce cytrusowe i co można zrobić, by ich skórki nadawały się do jedzenia? Czy da się upiec smaczny piernik bez glutenu i cukru? Zapraszamy do Akademii Dobrego Smaku SGGW, bloga pisanego we współpracy z naukowcami.

Dla mediów
czytaj więcej
w dziale:
13
grudnia

Spotkanie informacyjne „Jak wyjechać na Erasmusa?"

Spotkanie informacyjne „Jak wyjechać na Erasmusa?"

Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz ESN SGGW zapraszają na kolejne z cyklu spotkań „Jak wyjechać na Erasmusa?", na którym uczestnicy dowiedzą się o możliwościach studiowania w jednym z krajów UE w ramach programu Erasmus+.

Dla studentów
czytaj więcej
w dziale:
13
grudnia

Nagrody Ministra Nauki 2017 dla pracowników SGGW

Nagrody Ministra Nauki 2017 dla pracowników SGGW

Dwóch pracowników Katedry Ochrony Środowiska zostało laureatami nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ogólne
czytaj więcej
w dziale:
12
grudnia

ERASMUS+ kraje poza UE - NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY 2017

ERASMUS+ kraje poza UE - NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY 2017

Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje, że nabór na wyjazd w ramach programu ERASMUS+ do krajów poza UE jest prowadzony do 22 grudnia 2017 r. Oferta dotyczy studentów studiów magisterskich i doktoranckich.

ogólne
czytaj więcej
w dziale: Aktualności
11
grudnia

Świąteczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami SGGW

Świąteczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami SGGW

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się uroczyste spotkanie władz uczelni z emerytowanymi pracownikami Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Było ono okazją do zaprezentowania osiągnięć uczelni w mijającym roku. W uroczystości uczestniczyło ponad sześciuset emerytowanych pracowników SGGW.

ogólne
czytaj więcej
w dziale:
07
grudnia

SGGW na Centralnych Targach Rolniczych

SGGW na Centralnych Targach Rolniczych

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2017 r. w Nadarzynie odbyły się Centralne Targi Rolnicze, coroczne wydarzenie umożliwiające wystawcom zaprezentowanie swoich produktów i rozwiązań oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

ogólne
czytaj więcej
zobacz więcej

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie SGGW

FOTO REPORTAŻ

zobacz wszystkie